x تبلیغات
جوان وب

شناسایی ۱۰۵۰ مادر باردار مبتلا به کرونا در استان مرکزی

 ۲۷۳ نفر از این مادران باردار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی بستری شدند و ۷۷۷ نفر نیز به‌صورت روزانه به‌ صورت سرپایی از سوی تیم‌های بهداشتی مراقبت خدمات درمانی دریافت کرده و به بهبودی دست یافتند.

وی اظهار داشت: انجام تست سریع رایگان و پیگیری‌های روزانه تاکنون توانسته است به نجات جان ده‌ها مادر باردار ساکن استان مرکزی بیانجامد و از عوارض ابتلای شدید و نیاز به بستری طولانی مدت مادران باردار در بخش مراقبت ویژه پیشگیری کند.

کارشناس مسئول جمعیت و باروری سالم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مادران باردار این استان که علامت کووید ۱۹ داشته‌اند یا در معرض انتقال به دلیل مواجهه با مهمانان شهرهای قرمز قرار گرفته‌اند یا به‌دلیل مواجهه شغلی بیمار شده باشند زیر پوشش مراقبت ویژه قرار گرفته و در صورت نیاز به بستری در مراکز درمانی از سوی کادر سلامت مراقبت‌های کنترل بیماری را دریافت می‌کنند.

حمزلوئیان افزود: مادران با کوچکترین علامت یا نگرانی پس از مواجهه نزدیک با اطرافیان مبتلا می‌توانند با مامای خود تماس تلفنی گرفته یا با سامانه تلفنی شبانه روزی ۴۰۳۰ ارتباط برقرار کنند و درخواست راهنمایی داشته باشند تا مراقبت‌های رایگان بهداشتی مرتبط با پیشگیری از کووید ۱۹یا تشخیص بیماری در مراحل اولیه را در نزدیک‌ترین مراکز خدمات کووید ۱۹ در منطقه سکونت خود دریافت کنند.

وی اظهار داشت: افزایش آگاهی خانواده‌ها و اطرافیان مادران باردار از تغییرات جسمی و روانی که می‌تواند زنان باردار را در برابر این همه‌گیری آسیب پذیرتر کند بسیار مهم است و همسر و اطرافیان مادران باردار با مراقبت از خود در برابر کووید ۱۹ می‌توانند از انتقال بیماری به مادر باردار پیشگیری کرده و خطر ابتلای مادران باردار را کاهش دهند.

کارشناس مسئول جمعیت و باروری سالم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: خود مراقبتی، پیشگیری از حضور طولانی مدت در جمع‌های خانوادگی با ریسک بالای انتقال و مواجهه با حجم بالایی ازویروس، اجتناب از تردد در مراکز خرید و رفت و آمدهای بیش از حد و غیر ضروری در مراکز درمانی، کنترل استرس، تغذیه کافی و مناسب، پیشگیری از خشونت خانگی و ایجاد فضای آرام در محیط خانواده با تقویت سیستم ایمنی مادران باردار اقدامات موثری هستند که در کاهش خطر انتقال بیماری به مادران بارداریا ابتلای آنان به بیماری شدید اثرگذار هستند.

حمزه لوئیان افزود: راهپیمایی در فضاهای باز و دور از ازدحام مانند طبیعت یا پارک‌های خلوت برای زنان باردار مانعی ندارد و حتی در صورت نداشتن ممنوعیت پزشکی با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توصیه می‌شود.

وی اظهار داشت: مراقبت‌های ضروری مامایی، سونوگرافی‌های معمول و آزمایش‌های ضروری پیش از بارداری و حین بارداری باید در شرایط همه‌گیری کووید ۱۹ با رعایت نکات بهداشتی مهم است و می‌تواند به مصونیت مادر و نوزاد در ایام همه‌گیری کرونا کمک کند.

کارشناس مسئول جمعیت و باروری سالم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مراجعه به مراکز سلامت باعث انتقال کووید ۱۹ به مادر باردار نمی‌شود و در مراقبت های ضروری با تعیین وقت تلفنی و با استفاده صحیح از ۲ ماسک و فاصله تقریبی ۲ متر با سایر مراجعان، شستن دست و مراجعه درساعات خلوت مادران می‌توانند بدون نگرانی برای دریافت خدمت مورد نظر در واحدهای مامایی مراکز حضور یابند.

۴۹ درصد از جمعیت یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی را زنان تشکیل می‌دهند.

ایده های راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

 به عنوان مثال ، احتمالاً رقابت زیادی برای فروش موبایل وجود دارد. کشتکارهرانکی و پورمظاهری، در پژوهشی تحت عنوان «بررسی و شناخت تأثیر شبکههای اجتماعی بر نوآوری اجتماعی» به این نتیجه دست یافتند که شبکههای اجتماعی مجازی بیشترین تأثیر را به ترتیب بر ایدهپردازی برای حل مسئله، اثربخشی محصول و دستاورد نهایی، شناخت مسئله و اجرا و نهادینهسازی ایدهها دارد. این رفتارها پیامدهای بلافاصله از ویژگیها، دانش، مهارتها، تواناییها، شناخت (برای مثال ادراکات، تفکرات، مدلهای ذهنی)، انگیزهها و احساسات است. تمرکز بر این سازه، از لحاظ نظری بر اقدامات قابل مشاهده افراد در راهاندازی یا مراحل اولیه ایجاد کسبوکار است. رفتار کارآفرینانه به عنوان یک سازه قابل مشاهده و متفاوت از سایر مفاهیم مرتبط در نظر گرفته شده است. طرح توجیهی قابل عرضه در شرکتها در دو قالب طرح ایجادی و طرح توسعه ارائه میشود. به عنوان مثال، اگر شرکت شما یک فرایند پیچیده علمی را توسعه می دهد، اما سرمایه گذاران آینده شما دانشمندان نیستند، از اصطلاحات و اصطلاحات استفاده نمی کنند، که آشنا نیستند. کسبوکارهای کوچک ومتوسط به عنوان نیرو محرکه توسعه اقتصادی و اجتماعی، نقش اساسی در فرایند توسعه جوامع دارند. 

یافته های پژوهش حاکی از آن بود که استفاده از شبکههای اجتماعی در فرایند مدیریت بر عملکرد شرکتهای در حال رشد تأثیر نمیگذارد، مگر اینکه شرکتها بر شبکههای اجتماعی اعتماد کنند. جوو و همکاران (۲۰۱۷)، در پژوهشی تحت عنوان «نقش شبکههای اجتماعی در کشف فرصتهای کارآفرینانه» به این نتیجه دست یافتند که شبکههای اجتماعی میتواند منجر به کشف فرصتهای کارآفرینانه بشود ولی از سوی دیگر همین شبکهها میتواند برنامههای پیشین و مدلهای کسبوکاری که در ذهن کارآفرین نقش بسته بود را به هم بریزد و موجب تضعیف آن شود. اهداف اساسی پژوهش بر رفتار کارآفرینانه بهمنظور توضیح، پیشبینی و کنترل (شکلدهی و تغییر) رفتار در سطح فردی و تیمی است (رجبیپور میبدی و همکاران به نقل از برد و همکاران، ۱۳۹۷: ۶۰). در سطح سازمانی رفتارهای کارآفرینانه به عنوان اقدامات استراتژیک، دامنه نوآوری محصول و تمایل رفتاری به دنبال رهبری فناوری شرکتها در مواجهه با تصمیمگیری سرمایهگذاری و عدماطمینان و همچنین روند ایجاد کسبوکار جدید یا بهروزرسانی آن کسبوکار با تأکید بر ویژگی کارآفرینی سازمانی میباشد (چن و همکاران، ۲۰۱۸: ۳). گاهی اوقات شما تصمیم به راه اندازی کسب و کاری می گیرید که قبلا در آن هیچ گونه فعالیتی نداشته اید، در چنین مواقعی مشاور کسب و کار اینترنتی به کمک شما می آید.

مانند همه انواع کارآفرینی ها ،راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی افراد را مستقل میکند. همچنین گزارش طرح توجیهی را میتوان عبارت دانست از توجیه پذیری یک پروژه سرمایه گذاری (یعنی هر فرد قبل از اقدام به سرمایه گذاری طرح و سرمایه ای که در این راستا می خواهد هزینه گردد ، باید توجیه فنی در خصوص بازار،فنی ، مالی و اقتصادی را داشته باشد). بهتر است پیش از عملی کردن ایده، حتما برآورد هزینه درستی در زمینههای فنی و مارکتینگ داشته باشید. حتما توجه داشته باشید که قبل از شروع جهت جست وجوی یک مشاور بازاریابی مهارت های مدنظر و مورد نیاز در پروژه خود را به خوبی شناسایی کرده و اطلاعات جامعی در مورد هر یک از مهارت ها کسب کرده باشید. هر کسب و کاری به یک وب سایت نیاز دارد. طبق مدل شاپیرو و بررسی تأثیر محیط معلوم شد که رفتارکارآفرینانه برنامهریزیشده و ارادی است؛ لذا برخلاف تصورات اولیه که گمان میشد که کارآفرینان به جای ساخته شدن متولد میشوند و ویژگیهای آنها بهحدی نادر و ویژه است که در هر جایی یافت نمیشود ولی امروزه این واقعیت مشخص شده است که کارآفرینان به جای زاده شدن ساخته میشوند.

لذا به منظور پیشرفت هرچه بهتر و سریعتر کار، از شما، نظرات شما و تجربیات شما بهره کافی برده خواهد شد. معمولا مشاوره هایی که خوب از آب درآمدند، همانهایی بودند که درمحل کسب و کار مراجع و با حضور همه شرکاء و مدیران فنی تشکیل شده است. اگر سابقه علمی و فنی خوبی دارید و می توانید در مورد آن بنویسید ، یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید که از طریق آن افراد می توانند از خدمات نوشتن نکات فنی شما بهره ببرند.(برای افزایش بازدهی می توانید از چنل های بازاریابی مانند لینکدین استفاده کنید). خلاصه مدیریتی: زعفران از خانواده زنبقیان است که کشت آن در گذشته ای بس دور در ایران متداول بوده است. داشتن جریان اقتصادی توانمند، برخورداری از قدرت سازگای با شرایط متغیر محیطی، امکان رقابتپذیری بالا، همچنین تنوع و نوآوری، از مهمترین ویژگیهای این نوع کسبوکارها است. قدرت تطابق شما را با بازار متغیر افزایش دهد. دنیای امروز با پدیدههای جدید و بهسرعت همهگیر به نام رسانههای اجتماعی در فضای نت روبهرو شده است. رسانههای اجتماعی فرصتهایی برای دستیابی به مشتریان هدف و ایجاد ایده های جدید برای شروع یک کسبوکار ارائه میدهند. سرو یک غذای خوب و سالم ایده ی خوبی است و ایده ی خدمات موبایلی بهتر نیز می باشد.

https://planetofbusiness.com/امکان-سنجی-طرح-توجیهی/

 

آموزشگاه آشپزی با مدرک مجازی وحضوری

این آموزشگاه ها جزو بهترین آموزشگاه فنی شهریار محسوب میشوند و با ارزیابی اساتید و مدرسین و کیفیت آموزشی و امکانات رفاهی و سابقه ای درخشان انتخاب شده اند. در این مطلب قصد داریم چند مورد از بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای شهریار و اندیشه، شهرقدس و حومه را که در حوزه برگزاری و آموزش دوره های مختلف فنی و حرفه ای چون کلاس حسابداری، کلاس معماری، کلاس طراحی سایت و کامپیوتر، کلاس مکانیک خودرو، کلاس نقشه کشی، کلاس ICDL و غیره را معرفی کنیم. کسی که کار منشیگری را انجام می دهد باید از عهده وظایفی چون تنظیم برنامه روزانه ، مهارت های ارتباط تلفنی ، توانایی تنظیم و سازماندهی جلسات ، تسلط در نامه نگاری و مکاتبات اداری و بایگانی اسناد ، تنظیم انواع گزارش ها از فعالیتهای مختلف ، کار با کامپیوتر و اینترنت ، تایپ متون ، آگاهی از اصول مدیریت و انواع شیوه های مدیریت و مهارت های سازمانی ، مهارت در ارتباطات ، اصول مالی و حسابداری ، مسئولیت پذیری و نظارت برآید. 

اهم وظایف رئیس دفتری شامل مدیریت اداری و تشریفاتی سازمان ، مهارت های کار حرفه ای با کامپیوتر ، مدیریت جلسات سازمان ، درک و بکارگیری مدیریت زمان ، مدیریت تنخواه گردانی ، درک اهمیت و توانایی ایجاد رزومه کاری و.. معلمی ایجاد فرصتهای یادگیری است از اینرو، تلاش برای ایجاد فرصت های فکری و عملی که میتواند منبعث از نگاه دموکراسی و دانشآموزمحوری معلم نیز باشد، برای معلم در کلاس جهانی ضروری است. مربیگری آموزشگاه فنی و حرفه ای شامل بکارگیری روش ها و فنون تدریس یا پداگوژی، بررسی و بکارگیری اهداف آموزش های فنی و حرفه ای، برنامه ریزی آموزشی، تهیه و تنظیم طرح درس، بکارگیری وسایل کمک آموزشی، اجرای دوره های آموزشی، سنجش و ارزیابی می باشد. برای کسب موفقیت در آزمون های فنی و حرفه ای می توانید علاوه بر مطالعه جزوات و کتاب های مورد نظر آموزشگاه، با تهیه نمونه سوالات مورد نیازتان آشنایی بیشتری با نحوه آزمون بدست آورید.

میباشد. دوره آموزش مسئول دفتری به شما کمک میکند تا انواع روش های ارتباط با دیگران ، زبان بدن و اشاره ، پاسخگویی موثر به تلفن ها و بکارگیری عبارات جادویی در مکالمات تلفنی ، نحوه برخورد حرفه ای با مافوق و ارباب رجوع ، نحوه برنامه ریزی و اولویت بندی فعالیتهای مختلف ، رازهای جذابیت و نفوذ در دیگران را بیاموزید. این یافته ها نشان می دهد فردی که مسولیت مدیریت در مدارس را بر عهده می گیرد باید دانش، تخصص و مهارت های لازم را دارا باشد و با روش های روز مدیریت آشنا باشد. روش تدریس مناسب را ابداع میکنند و این کار با آگاهی کامل از انواع مدلهای تدریس صورت میگیرد. جویای کار و شغل مناسب می باشند. مخاطبان دوره آموزش رئیس دفتری و مسئولین دفاتر مدیران عمدتا کسانی هستند که هم اکنون این شغل را دارند. آموزشگاه ICDL پیشرفته ویژه بازار کار : دوره آموزش آی سی دی ال پیشرفته ICDL Advanced برای کلیه کسانی که می خواهند ICDL را تا سطح پیشرفته یاد بگیرند.

آموزشگاه ICDL و اخذ مدرک فنی حرفه ای : گواهینامه یا مدرک آی سی دی ال ICDL مدرکی است معتبر و بین المللی که نشان دهنده مهارت فرد در کار با کامپیوتر میباشد. مدرک icdl فنی حرفه ای قابل ترجمه رسمی میباشد و آنرا تبدیل به مدرک icdl بین المللی می نماید. جدول 5 آزمون تحلیل واریانس یکراهه برای بررسی تفاوت میانگینهای تدریس اثربخش بر اساس دانشکده های علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم انسانی را نشان میدهد. در تحلیل عامل تأییدی بارهای عاملی مؤلفههای تدریس اثربخش بر اساس دیدگاه استادان در حالت معنیداری بین 13/5 تا 76/9 میباشد. این مدارک نیز مانند مدارک مورد تایید تنها دارای ارزش داخلی بوده و از ارزش بین المللی برخوردار نیستند. مدرک فنی و حرفه ای یکی از معتبرترین مدارک صادر شده از سمت مراکز آموزشی در ایران است. و موجب دریافت سریع مدرک icdl میشود. آنچه با شرکت در کلاس های ICDL فنی و حرفه ای خواهید آموخت شرکت در دوره ICDL آموزشگاه فنی و حرفه ای دارالفنون می تواند شما را به یک متخصص کاربری رایانه تبدیل کند.

بیشتر بخوانید:

https://www.fan-app.ir

آموزش صفر تا صد کاشت زعفران در منزل

 

هدیه  دانلود فیلم کامل کاشت زعفران در منزل فقط برای کسایی که تا آخر این مقاله از سایت با مردم همراه باشند.

می دونم خیلی از شما عزیزانی که دارید این مقاله رو می خونید حتی شاید یک بار هم تجربه کاشت زعفران در منزل تون رو ندارید. و اصلا با این گیاه زعفران آشنایی خاصی ندارید!

و یکم شاید نگران باشید که چطور بکارم که گل زعفران اش بیاد بیرون و الکی هزینه نکرده باشم.

 

من فاطمه درویشی ام، مدیر سایت زعفروش؛ خونواده من کشاورزند و من گیاه زعفران رو از زمانی که به دنیا اومدم می شناسم، و خودمون زمین زعفران داریم و هم توی گلدون و حیاط خونمون زعفران رو کاشتم.

پس هر آنچیزی که بلدم رو به طور تمام و کمال و تجربی در اختیارتون می زارم.

کافیه تا آخر این مقاله همراهم باشی.

زمان کاشت زعفران کی هست؟

اگر منطقه شما گرمسیری هست از  نیمه خرداد ماه تا نیمه مهرماه میشه زعفران رو کاشت.

اگر منطقه شما سردسیری هست از آخر خرداد تا آخر شهریور ماه زمان کاشت زعفران هست.

اما به طور عمومی از آخر خرداد ماه تا اول مهر ماه میشه گیاه زعفران رو بکاریم.

 

گام اول تهیه پیاز زعفران مرغوب

خوب اولین گام برای شما، این هست که پیاز زعفران  رو تهیه کنید.

گیاه زعفران  روبرای اینکه بخواید بکارید، نیاز دارید عین گل مریم و نرگس و ... پیاز اش رو تهیه کنید. چون کروم یا همون بذر گیاه زعفران  پیاز اش هست.

حالا سوال پیش می یاد که از کجا میشه پیاز زعفران رو تهیه کرد؟

پیاز زعفران عین بقیه بذر گیاهان دیگه زیاد در دسترس نیست، و در شهر های غیر از خراسان گیر نمی یاد، و شما برای تهیه پیاز زعفران دو محدودیت دارید.

1: گیاه زعفران در خراسان به وفور کشت میشه، و اگر شما خراسانی نیستید تهیه اش براتون به راحتی نیست!

2:  سه فصل از سال فقط میشه پیاز زعفران رو تهیه کرد( تیر، مرداد، شهریور)

 

اما اصلااااااااا نگران نباشید برای خرید آنلاین پیاز زعفران می تونید اینترنتی از سایت زعفروش سفارش بدید، و از طرف من 5 هدیه فوق العاده رو دریافت کنید.

 

گام دوم کاشت زعفران در خونه ، آماده سازی خاک

 

برای تهیه خاک، اصلا سخت گیری نمی کنید. قوانین کلی خاک مناسب کشت زعفران همین مورادی هست که بهتون در ادامه میگم؛

·      خاک نباید شور باشه

·      خاک نباید زیادی رسی باشه (یعنی وقتی آب می دی دیدی یک سری خاک ها ترک ترک میشن؟ ) اگر رسی هست یکم بهش ماسه اضافه کنید. ( مثل شکل زیر)

 

طریقه درست کردن خاک مناسب برای کاشت زعفران

 

1-  از خاک  باغ یا از هر خاکی که توی باغچه تون یا حتی زمین کشاورزی تون دارید می تونید استفاده کنید.

2-  اگر خاک تون رسی بود حدودا ۲۰% ماسه بهش بزنید

 

3-  اگر دسترسی به کود پوسیده گاوی دارید، خیلی عالیه که همین مرحله به خاک اضافه کنید. اگر شهر نشین هستید، نیازی به کود گاوی اصلا نیست! از طریق راه های دیگه ای بهتون میگم که چجوری خاک رو تقویت کنید. ولی بدونید به طور کلی کود گاوی به شدت برای زعفران مفید هست.

 

4-  اگر در شهر زندگی می کنید بهتره از ترکیب خاک برگ، و ماسه و خاک باغچه و ورمی کمپوست استفاده کنید.

 

5-  بعد همه رو با هم درست و حسابی مخلوط بکنید.

حالا خاک شما آماده است.

 

نکته فوق العاده مهم در کاشت زعفران

اگر دارید زعفران رو در  فاصله زمانی خرداد تا آخر مرداد می کارید، به هیچ عنوان دقت کنید به هیچ عنوان خاک تون نمناک نباشه!!!

یعنی کاملا خاک خشک خشک باشه.

اگر در فصل شهریور ماه یا مهر ماه  هستید، خاک تون نمناک باشه. به اصطلاح ما خراسانی ها کاشت بساری هست، چرا که شهریور ماه پیاز زعفران داره از خواب خودش خارج میشه و کم کم آماده گلدهی میشه.

و به هیچ عنوان بلافاصله بعد از کاشت به زعفران آب نباید بدید. تا زمان اولین آبیاری اش برسه که بهتون میگم دقیقا زمان های آبیاری تون کی باید باشه.

نحوه کاشت زعفران در گلدان و سبد میوه و باغچه

 زعفران که الان خریدید بعد از اینکه به دست تون رسید رو الان باید بکارید چطوری؟

طریقه کاشت زعفران در گلدان

 

اگر می خواید توی یک گلدون زعفران رو بکارید، گلدانی رو انتخاب کنید که بالای 20 سانتی متر ارتفاع داشته باشه.

حالا ته گلدون رو پرلیت یا ماسه بریزید، برای زه کشی کار، بعد 7 سانتی متر خاک بریزید.

حالا پیاز های زعفران رو به رو دور تا دور گلدان بچینید. یادتون نمی ره که فاصله هر پیاز زعفران تا پیاز زعفران دیگه رو رعایت کنید زیاد نزدیک به هم پیاز های زعفران رو نزارید چرا که هر سال پیاز زعفران تکثیر میشه و نیاز به فضا داره. و بعد 15-13 سانت خاک رو روش بریزید.

 

طریقه کاشت زعفران در سبد میوه

همه نکات اش دقیقا مثل کاشت زعفران در گلدان هست فقط باید ابتدا دور تا دور سبد های میوه رو با این پلاستیک های زباله یا هر پلاستیک ضخیم دیگه ای بپوشونید و حتی شده چند لایه پلاستیک بکشید و چند تا سوراخ هم ته پلاستیک ها بزارید.

 

برای کاشت زعفران در سبد، می تونید با همین فاصله تقریبی از یک دیگر کشت کنید ، اینکه بین پیاز های زعفران ما فاصله می گذاریم فقط به خاطر این هست که گیاه زعفران از آخر آذر تا فروردین که برگ های سبز سوزنی دارد، در حال رشد و تکثیر است. و هر یک عدد پیاز به  3- 4 پیاز دیگر تبدیل می شود و خود پیاز مادری از بین می رود. برای همین بین پیاز ه زعفران فاصله می گذاریم که جا برای تکثیر داشته باشند.

طریقه کاشت زعفران در باغچه خونه

 

مهم ترین نکته ای که بااااااااید برای کاشت زعفران در باغچه خونتون بدونید این هست که به هیچ عنوان جایی نمی کارید که در تابستون ها بهش آب بدید.

یعنی چی ؟

گیاه زعفران از اواسط فروردین ( منطقه گرمسیری) اواسط اردیبهشت (منطقه سردسیری)  با زرد شدن برگ های سوزنی خودش به خواب می ره. و موقعی که پیاز زعفران خواب هست به هیچ عنوان نباید بهش آب بدید. پس جایی بکارید که کنارش گل و گیاهی نباشه که مجبور بشید توی تابستون و اواخر بهار بهش شون آب بدید چرا که باعث گندیده شدن پیاز های زعفران یا برداشت کم گلتون در آبان ماه میشه.

 

حالا برای کاشت زعفران در باغچه خونه به همون روش دانه تسبیحی عمل می کنیم فقط فاصله هر دو ردیف رو حدودا 15 سانت در نظر می گیریم و بعد ردیف بعدی پیاز های زعفران رو می چینیم. و بین هر دو پیاز هم دو سه سانتی رو فاصله بزارید.

 

نکته مهم دوم : پیاز های زعفران رو جایی از باغ یا باغچه تون بکارید که بهش آفتاب برسه. جایی نکارید که همه اش سایه درخت هست.

نکته مهم سوم :  اگر شهر شما دماش در تابستان بالای 35-42 درجه سانتی گراد هست توصیه نمی کنم داخل باغچه یا باغ بکارید. بهتره داخل سبد بکارید چرا؟

چون گیاه زعفران تا دمای 35-42 درجه رو تحمل می کنه اگر مثل اهواز دما به 50 درجه هم می رسه بازدهی و عایدی زعفران تون کاهش پیدا می کنه. برای همین بهتره در جاهایی بکارید که بتونید جابجا کنید زمانی که گرما شدت می گیره مثلا توی سبد های بزرگ که بکارید امکان اش رو دارید در گرمای شدید به زیر یک سایبان اون رو ببرید.

 

زمان اولین آبیاری پیاز زعفران کی هست؟

هر وقت اختلاف دمای شب و روز در شهرتون به 13 درجه -15 درجه رسید موقع آبیاری اول پیاز زعفران هست.

زمان آبیاری اول بعد از کاشت پیاز های زعفران اگر منطقه تون سردسیر هست هفته چهارم شهریور ماه باید ابیاری بشه اگه منطقه شما گرم هست هفته سوم مهرماه  ( ولی علمی و دقیق اش از طریق دو راه هست 1: اختلاف دمای شب و روز برسه به 13-15 درجه 2: یکی از پیاز ها رو بیرون بیاری اگر 3-5 سانت تیزغانه یا همون تیج کشیده بود زمان ابیاری زعفران در منطقه شما رسیده. )

و نکته مهم آبیاری زعفران این هست که اولین ابیاری رو عمق باید انجام بدید که به همه قسمت های گلدون و سبد  آب برسه و بعد از 5-6 روز از آبیاری سله شکنی کنید.

 

سله شکنی پیاز زعفران چی هست؟ کی هست؟

بعد از اولین آبیاری، و گذشت 5-6 روز از آبیاری تون با یک چنگالک یا هر چیزی که شبیه چنگال عمل کنه، بردارید و سطح خاک رو خیلی کم شخم بزنید که خاک سست بشه و راحت  تیج پیاز زعفران بیاد بیرون.

بعد دیگه هیچ کاری انجام نمی خواد بدید تا زمانی که گل زعفران  در آبان ماه بیاد بیرون.

زمان های آبیار ی زعفران کی هست ؟

آبیاری اول زعفران : آبیاری اول که اواخر شهریور ( مناطق سردسیر) اواسط مهرماه( مناطق گرمسیر) هست انجام میشه فقط باید ابیاری عمق باشه و بعد از 5-6 روز سله شکنی سطحی انجام بشه.

آبیاری دوم زعفران: که بهش زاچ آب گفته میشه بعد از فصل گلدهی زعفران هست که  20 روز بعد ازگلدهی زعفران اتفاق می یفته؛ اواخر آبان یا اواخر آذر اتفاق می یفته.

برای اینکه سال بعد پیاز های زعفران درشت تر بشند و گل های بیشتری رو به ما بدن، باید محلول پاشی کنید و مواد مغذی رو بهش بدید مثل چی ؟

مثل کود 3 بیست (20-20-20) ، ما این کود رو روی برگ ها محلول پاشی می کنیم چرا که پیاز زعفران از طریق برگ هاش هست که توی این مدت تعذیه می کنه و موارد معدنی رو جذب می کنه.

آبیاری سوم زعفران : سومین آبیاری که گیاه زعفران نیاز داره بهش کلش آب می گند و زمان اش اسفند ماه هست، اگر در شهری هستید که بارندگی اش خوب هست نیازی به این آب به اون صورت ندارید، ولی اگر بارندگی تون کم بوده و یا گلدون توی خونه بوده و بهش اب بارون نرسیده باید اب اسفند رو بهش بدید.

که باز هم بهش از همون کود 3 بسیت بهش بدید .

آبیاری چهارم زعفران :  چهارمین آبیاری که بهش زرد آب گفته میشه ، با زرد شدن برگ های گیاه زعفران باید این آب آخر بهش داده بشه؛ زمان اش تقریبا  اواسط فروردین (منطقه گرمسیر ) اواسط اردیبهشت مناطق سردسیر هست

این آبیاری اخرین ابیاری زعفران هست و دیگه بعد از این اب پیاز زعفران به خواب می ره و دیگه نباید به هیچ عنوان شما بهش اب بدید، چرا که باعث پوسیدگی و به هم ریختن خواب پیاز زعفران میشه.

 

نکته فوق العاده مهم درباره آبیاری پیاز زعفران

در فصل زمستان گلدان و سبد ها رو بیرون بزارید، تا آب بارون یا برف رو گیاه جذب کنه. اگر این شرایط رو به هر دلیلی نداشتید به جز 4 آبی که گفتم شما بین آبیاری زاچ آب و آبیاری گلچ آب دوباره به گیاه زعفران تون آب بدید. ( یعنی بین آذر ماه تا اسفند ماه یک بار دیگه مثلا بهمن یا آخر دی یک آبیاری اضافه شما داشته باشید)

 

هدیه دانلود فیلم کامل کاشت زعفران در منزل

در سایت زعفروش، در صفحه آموزش کاشت زعفران در منزل 3 فیلم آموزشی کاشت زعفران در خانه رو گذاشتم و به جز اون تجربه افرادی که در شهر های مختلف ایران زعفران رو توی منازل شون کاشتن رو هم هر ساله دی ماه به این صفحه اضافه می کنم. حتما یه سر بهش بزن.

 هدیه دوم ، آموزش رایگان کاشت زعفران گلخانه ای

دیگه تیر آخر رو می خوام بزنم، میشه قدر کسی که تا آخر این مقاله رو خونده فقط یک هدیه در نظر گرفت؟ نه دیگه

برای دیدن 2 ساعت آموزش کاشت زعفران گلخانه ای زعفروش از صفر تا صدش کافیه فقط اینجا کلیک کنید و تمااااااااااام

 

سخن آخر زعفروش با شما

 

اگر سوالی براتون باقی مونده چه توی سایت زعفروش راحتید چه توی دایرکت اینستاگرام زعفروش  ازم بپرسید  به همه سوال ها جواب می دم.

 

اگه از این متن خوشت اومد اون رو شیر کن یا توی استوری یا توی توییتر یا فیسبوک ات باشه ؟

ازت ممنونم تا آخر این فایل آموزشی فوق العاده همراه من و زعفروش بودی.

 

برایتان آرامشی فرای انتظار بشری آرزومندم

فاطمه درویشی

11/03/1400

شایع‌ترین مشکلات پوستی در تابستان

 خطر این بیماری ها به دلیل افزایش دما و انتشار ویروس به هوای اطراف افزایش می یابد. شایع ترین این بیماری ها عبارتند از:

1. ظاهر رنگدانه و سوختگی

این امر در نتیجه قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب اتفاق می افتد. بنابراین ما شما را تشویق می کنیم که از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر که پرتوها قوی هستند ، از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید و بدنبال لکه سایه ای باشید.

برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و ایجاد رنگدانه روی پوست ، از مقدار زیادی ضد آفتاب استفاده کنید و آن را هر 4 ساعت یکبار روی پوست خود بمالید.

. بیماری های قارچی

یکی از شایع ترین بیماری های پوستی در تابستان ، عفونت های قارچی است که در اثر تعریق شدید در دمای بالا ایجاد می شود و به صورت لکه های سفید ، روشن یا صورتی ظاهر می شود.

برای جلوگیری از عفونت های قارچی ، موارد زیر را توصیه می کنیم:

لباس های نخی بپوشید و از لباس های با مواد مصنوعی غیر ساینده خودداری کنید.

بعد از بیرون آمدن از استخر بلافاصله دوش بگیرید. این به این دلیل است که در اثر شنا در دریا یا استخر ، یک قارچ در بین ران ها رشد می کند که باعث افزایش درصد کلر می شود.

3. بیماری های باکتریایی

بیش از حد در منطقه تفریحی خطر عفونت باکتریایی در انسان را افزایش می دهد ، به خصوص در افرادی که پوست حساس دارند ، بنابراین این یک بیماری پوستی شایع در انسان است.

برای جلوگیری از این بیماری ، شما فقط از وسایل تمیز و حمام استفاده می کنید ، مخصوصاً هنگام پیاده روی هر روز.

4. تب آبی

نوعی پوست قرمز است که به صورت موهای قرمز کوچک در اثر تعریق و افزایش گرما ظاهر می شود و در بعضی مواقع می تواند خارش داشته باشد.

برای جلوگیری از این نوع بیماری پوستی در تابستان ، موارد زیر را ارائه می دهیم:

یک پارچه نخی کوچک درست کنید و آن را به خوبی در اطراف خانه بپیچید.

- از دمای بالا خودداری کنید.

برای مرطوب شدن بدن در آب سرد استحمام کنید.

مراقب باشید این بیماری را نادیده نگیرید. زیرا می تواند به بیماری پوستی تبدیل شود.

پس از مشورت با پزشک به پزشک خود یادآوری کنید که ممکن است به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشد.

5. ظاهر بثورات و لکه های پوستی

در بیشتر عفونت های پوستی تابستان ، پوست در معرض پوست قرار دارد و در مناطق مختلف گسترش می یابد ، آرنج و دست شایع ترین است.

تورم ممکن است نتیجه انسداد غدد عرق و تورم سلولهای اطراف باشد ، بنابراین توصیه می کنیم:

از پوشیدن پارچه های مصنوعی خودداری کنید و پارچه های نخی را انتخاب کنید تا تعرقی که منجر به این بثورات می شود بیشتر نشود.

- از مکان های گرم دور باشید و خود را تمیز نگه دارید.

مناطق آسیب دیده را با آب ولرم بشویید و به جای مالش ، کاملاً خشک کنید.

از رژیم غذایی غنی از ویتامین C استفاده کنید که از آزاد شدن هیستامین در بدن جلوگیری می کند و حاوی آنتی اکسیدان هایی است که التهاب را کاهش می دهد.

از روش های درمانی توصیه شده توسط پزشک خود استفاده کنید.

6. وای چرکی

عفونت های شدیدی وجود دارد که بر روی فولیکول های مو و اطراف تأثیر می گذارد و با افزایش تعریق خطر عفونت افزایش می یابد و عواملی مانند دیابت و افزایش وزن نیز وجود دارد که فعالیت باکتری های ایجاد کننده این جوش ها را افزایش می دهد.برای جلوگیری از آکنه باید تا حد ممکن از گرما خودداری کرده و از سلامتی خود به خوبی مراقبت کنید.

7. ملاسما و اسکوربوت

یکی از رایج ترین بیماری های پوستی در تابستان که زنان را آزار می دهد ، ظاهر ملاسما و کک و مک بر روی پوست در تابستان است.

ملاسما نوعی رنگدانه سیاه است که در مناطقی که مستقیماً در معرض آفتاب قرار دارند ، به ویژه صورت ، ظاهر می شود ، اما ملاسما لکه های کوچکی است که به اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد.

برای جلوگیری از ملاسما و کک و مک ، شما را به انجام موارد زیر تشویق می کنیم:

نیم ساعت قبل از پخش شدن اشعه های مضر از ضد آفتاب استفاده کنید.

در اثر گرمای ناگهانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

از یک روغن درمانی استفاده کنید که می تواند این لکه ها را از بین ببرد.

8. تصفیه-

برخی از افراد ، به ویژه آنهایی که پوست چرب دارند ، در تابستان از زخم های آکنه رنج می برند. به دلیل گرمای شدید ، این جوش ها روی پوست ظاهر می شوند ، زیرا ترشح بافت در حال رشد با باز شدن چشم افزایش می یابد و ورود گرد و غبار و میکروب ها به پوست را تسهیل می کند و جوش ایجاد می کند.

برای جلوگیری از این بیماری پوستی شایع در تابستان ، موارد زیر را ارائه می دهیم:

آنها را لمس نکنید و آنها را مجبور نکنید تا روی پوست اثری از خود برجای نگذارند و بیماری به یک مکان گسترش پیدا نکند.

اسکین کر (skin care) و دوره آموزش آن در تهران

برای این منظور جوشانده غلیظ و بسیار گرم آن استفاده میشود که با انداختن پارچه یا لحاف بر سر، بخار آن را استنشاق کرده و در همان حال پوست صورت را ماساژ دهید و سپس با یک حوله تمیز پوست را تمیز کنید. برای درمان بالیزر بیمارباید بیهوش شود.براساس نوع درمان بالیزر وناحیه ای که درمان میشود میتوان ازبی حسی موضعی هم استفاده کرد وبرای لیزر نواحی بیشتر بیهوشی نیازمیباشد.مدت ریکاوری واحیا بیمار به روش وعمق درمان بستگی دارد. از این روش برای درمان افتادگی پوست و سفت شدن پوست صورت استفاده می شود و معمولا برای درمان قسمت های مختلف صورت از جمله پیشانی، زیر چشم ها، گونه ها، وسط صورت، خط فک و گردن کاربرد دارد. این کار به باز شدن منافذ و پاکسازی بهتر آنها کمک میکند. انتخاب برنامه کامل مراقبت روزانه پوست صورت، اصلیترین عامل تاثیرگذار بر سلامتی و جلوهی زیبای پوستتان است و زیبایی و سلامتی آن را تضمین میکند. 

در جلسه درمان بر روی یک صندلی خمشده به پشت خواهید نشست، متخصص از یک دستگاه دستی به آرامی برای برداشتن لایه بیرونی پوست در نواحی مورد نظر استفاده میکند. این مجموعه برای کسب رضایت و رفاه حال مراجعین کلیه خدمات را در سریع ترین زمان ممکن اجرا می کند و مناسب ترین قیمت برای آنها در نظر گرفته است. 1. از یک ماسک لایه بردار یا (peel off)استفاده نمایید و بعد از ۲۵ دقیقه آن را سریع و رو به بالا از پوست جدا کنید . سپس 2 لیوان آب جوش را در یک کاسه ریخته و سرتان را با فاصله مناسب روی آن قرار داده و حوله و یا یک پارچه تمیز را روی سر خود بیندازید به گونه ای دور ظرف را بگیرد. برای بخور حتما از آب داغ استفاده کنید چرا که آب داغ با نفوذ به منافذ باز پوست به خوبی می تواند آلدگی و چربی را از بین ببرد. در این مطلب به سراغ بهترین بخور برای پاکسازی و سم زدایی پوست رفته ایم چرا که یکی از بهترین روش ها برای پاکسازی پوست، بخور دادن است.

البته که از حمام کردن و دوش گرفتن گریزی نیست اما اگر پوستتان خشک است یکی از روشهای طلایی پاکسازی و آبرسانی پوست خشک میتواند در جریان حمام و دوش گرفتن اتفاق بیفتد. بهترین کاری که میتوان بعد از این بخور علاوه بر استفاده از انواع ماسکها انجام داد، استفاده از روغن زیتون و در صورت داشتن جوش در صورت، استفاده از آب لیموترش است که به کمک پنبه آنها را روی پوست بمالید و پس از ۳۰ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. پس از گذشت مدت زمان حدود 10 دقیقه سرتان را بلند کرده و صورتتان را به آرامی ماساژ دهید. تونر نیز مانند پاککنندهی چشم باید با یک پد پنبهای و به آرامی روی پوست صورت کشیدهشود. پس از انجام بخور پوست صورت را با استفاده از یک مرطوبکننده مناسب مرطوب کنید. ضمنا بهتر است به سرعت به منزل بروید و مدت زیادی پس از لایهبرداری بیرون نمانید. برای استفاده از این ترکیب به این صورت عمل کنید که آب یک عدد لیمو را بگیرید و روی پوستتان با یک پنبه بمالید و اجازه دهید که به مدت ده الی دوازده دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس با آب نیمه گرم صورتتان را بشویید.

برای این کار میتوانید روغن نارگیل را به مدت ۳۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید یا چند دقیقه روی شعلهی اجاق بگذارید. این نکته را هم بدانید که پس از بخور دادن میتوانید با نوک انگشتان و یک دستمال، جوشهای سرسفید و سرسیاه خود را با فشار خالی کنید، ولی نکته مهم آن است که پس از عمل بخور چون منافذ پوست باز میشوند و سر جوشها نیز باز خواهد شد، بهتر است که برای تنگ کردن این منافذ پس از اتمام کار، از خیار رنده شده یا لیموترش تازه کمک بگیرید و به صورت ماسک روی پوست قرار دهید. یکی از روشهای سالم برای پاکسازی پوست، استفاده از بخور به صورت ساده یا همراه با عصارههای گیاهی است که طی آن منافذ پوست باز و به صورت سطحی و عمقی پاک شده و باعث خونرسانی بهتر به پوست میشود. یکی دیگر از گیاهان دارویی که می توان از بخور آن استفاده کرد رازیانه است.

https://fatemehhabashi.com/skin-care-course/

بی‌توجهی به عرضه واحدهای جدید، علت تورم مسکن

 در قانون بودجه سال 1400 ، برای احداث یک میلیون و دویست هزار واحد مسکونی ، 360 هزار میلیارد تومان معادل 20 درصد از حجم تسهیلات بانکی تصویب شده است.

 
در همین رابطه محمد پاک مهر ، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اعطای تسهیلات کم بهره در حوزه مسکن باعث رشد چشمگیر ساخت مسکن می شود. در عین حال ، ساخت و ساز ساختمان ها و سازه ها بیش از 650 شغل را فعال می کند و باعث رونق بازار کار و اشتغال می شود.
 
وی در مورد ادعاهای افرادی که ادعا می کنند بانک ها قادر به پرداخت تسهیلات 300 میلیونی نیستند ، خاطرنشان کرد: چرا بانک ها نمی توانند تسهیلات بخش مسکن را ارائه دهند؟ بیست درصد از کل تسهیلات بانک ها زیاد نیست و تخصیص این میزان تسهیلات برای بانک ها دشوار نخواهد بود.
 
نماینده مردم بجنورد در مجلس با اشاره به لزوم پرداخت سریعتر 360 میلیارد تسهیلات به حوزه مسکن اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشتر ساخت و سازهای کشور در شش ماهه اول سال انجام می شود ، ضروری است تخصیص یابد 300 میلیون تسهیلات زودتر به مردم. در شش ماه دوم سال ، به دلیل سرما و روزهای کوتاه ، ساخت و ساز به طور طبیعی به حداقل می رسد.
 
پاکمهر با انتقاد از سیاست های مسکن دولت های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: در دوره ریاست جمهوری آقای روحانی موضوع ساخت مسکن بسیار ناچیز بود و پیامدهای این نگاه ضعیف به ساخت و ساز را در شرایط فعلی بازار مسکن می بینیم که با تورم بالا روبرو است. " ما انجام می دهیم
 
وی در پایان گفت: اگر بخواهیم روند فعلی غفلت از عرضه واحدهای مسکونی را ادامه دهیم ، تورم مسکن به شدت افزایش می یابد و به چندین برابر گذشته می رسد که در این صورت مسکن اجاره ای نیز افزایش می یابد.

دانلود این خنده هام غمگین تر از گریس؛ واقعی نیست دروغ این قصه اس!

کافیه اسمت بیاد؛ یهویی خیس میشه چشمم…
این خنده هام بی روح و بی حسن؛ با غم میاد میشینه رو فیسم
مث دوست دارمات؛ که به من میگفتی فیکن!
نگو میدونم میدونم؛ تو نمیدونی چی اومد به سرم جونم…
من نمیتونم اون دو تا چشماتو؛ از یاد ببرم
دورم از غرورم چیزی نمونده؛ به جز این دل داغونم!
به یه دروغ قشنگ مث بچگیات!
قلبتو دادی شدی یه عکس قدیمی؛ تو خاطره هام
بعد تو با کی؛ آخه من بخندم؟ با دلم چرا من بجنگم؟
دیگه دارم میرم از دست میرم؛ یه جایی که برنگردم
نگو میدونم میدونم؛ تو نمیدونی چی اومد به سرم جونم…
من نمیتونم اون دو تا چشماتو؛ از یاد ببرم
دورم از غرورم چیزی نمونده؛ به جز این دل داغونم!

دانلود کنید:

https://parsiamusic.ir/artist/ahmad-solo/

 

تل‌آویو سفیر فرانسه را احضار کرد

 به نوشته روزنامه یدیعوت آحارونوت، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای گفته بود که رژیم صهیونیستی در مسیر تبدیل شدن به یک "کشور آپارتاید" است.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ظاهرا به سفیر فرانسه در تل‌آویو تاکید کرد که این اظهارات لودریان غیرقابل قبول، بی‌اساس و به دور از واقعیت بوده و اسرائیل آنها را کاملا رد می‌کند.

وی گفت: اسرائیل انتظار دارد دوستانش اظهارات غیرمسؤولانه مطرح نکنند؛ اظهاراتی که باعث ظهور عناصر افراطی و فعالیت‌های ضد اسرائیلی می‌شود.

باتری گوشی قابل تعویض و غیر قابل تعویض

می‌خواهیم در این مقاله راجع به باتری گوشی  غیر قابل تعویض  بپردازیم در گذشته باتری گوشی و تعویض آن کار بسیار راحت و کار هرکسی بود که این گوشی ها مانند بسیاری از تکنولوژی هایی که به تاریخ پیوسته اند شده اند و راه خود را از گوشی های جدید سوا کردند. البته منظور از این که باتری گوشی غیر قابل تعویض است این است که گوشی های جدید درب قاب  پشت گوشی را پلمپ و غیر قابل باز شدن تهیه کرده اند در این مقاله به بررسی و نقد باتری گوشی قابل تعویض و باتری های پلمپ و غیرقابل تعویض می پردازیم و تفاوت آنها را به شما نشان می دهیم. بهترین گوشی هایی وجود دارند که کاملاً جدید هستند و از باتری های قابل تعویض ساخته شده اند را به شما شرح خواهیم داد.

 باتری گوشی های قابل تعویض متاسفانه خصوصیات یک گوشی ضد آب را نمی توانستند پیاده کنند شاید در نگاه اول گوشی هایی که باتری گوشی آنها قابل تعویض است از نظر شما بهتر از گوشی هایی هستند که قاب پشت آن ها پلمپ و غیر قابل تعویض هستند اما این حرکت که باتری گوشی قابل تعویض به غیر قابل تعویض تبدیل شده است ، دلایل محکمی دارد که بهبود عملکرد کمک می‌کند با برخی از این عوامل و دلایل آشنا خواهیم شد. در ادامه میخوانیم که چرا شرکت‌های بزرگ و شرکت هایی که در دنیای امروزی گوشی های جدیدی عرضه خواهند کرد از باتری گوشی های غیر قابل تعویض یا گوشی هایی که پشت آنها پلمپ است استفاده می کنند. با ما همراه باشید.

دلایل طراحی گوشی با باتری گوشی قابل تعویض

اولین دلیل برای اینکه گوشی هایی با باتری گوشی پلمپ تهیه شده است طراحی و و زیبایی گوشی است در طراحی این گوشی ها و دلیل استفاده  نشدن از باتری های جدا شونده و قابل تعویض می توانیم گوشی های لاغر تر و با الیاف و متریال بهتری را داشته باشیم. اگرباتری گوشی آن قابل تعویض باشد باید حتماً از قاب پلاستیکی استفاده شود و یا اگر از فلز یا شیشه استفاده کنیم احتمال شکستن قاب گوشی در زمان باز و بسته کردن قاب پشت گوشی زیاد است و اگر همان رونده باتری های قابل تعویض  ادامه پیدا می‌کرد ما از داشتن نعمت گوشی های باریک مثل ضد آب بودن گوشی و سولفات نزدن باتری گوشی محروم می شدیم. کمتر کسی پیدا می شود که یک گوشی ضد آب را پسند نکند اکثر مردم می خواهند در زمان شنا و یا اینکه از داخل آب بتوانند فیلمبرداری کنند و این قابلیت با استفاده از باتری های غیر قابل تعویض به واقعیت پیوسته است. در زمینه ضد آب بودن گوشی به این معنا است که بیشتر قطعات گوشی در حالت پلمپ قرار دارند و این امر باعث می شود که از ورود و نفوذ آب و یا گرد و غبار به داخل گوشی جلوگیری شود در زمینه سولفاته شدن باتری گوشی در هوای مرطوب می توان گفت که در صورت نبودن و پر بودن قاب پشت گوشی باتری گوشی این واکنش را از خود نشان می‌دهد و مشکل سولفات زدن باتری گوشی و خراب شدن آن نیز برطرف خواهد شد همچنین فضای فیزیکی بیشتری را در بدنه و اسکلت گوشی خواهیم داشت. در باتری هایی که قابل تعویض هستند باید حتما یک لایه محافظ به دور باتری  دیده می‌شد و این امر باعث ضخامت و ضخیم شدن باتری گوشی می‌شود. اما در باتری های غیر قابل تعویض از لایه محافظ استفاده نمی‌شود و می دانید که هر فضای کوچکی در گوشی می تواند بسیار مهم باشد و می توان در کمترین فضا از سنسور یا قابلیت های بیشتری در گوشی خود استفاده کنیم مثلاً به جای محافظ باتری که به ضخامت گوشی کمک می کرد می توان از اسپیکرهای قوی تر و یا حسگر اثر انگشت همچنین دوربین لنز بهتر را دارا بود.

در باتری گوشی های قابل تعویض از اشکال مستطیل و مربع استفاده می‌شد. که این امر باعث این می شد که از فضاهایی مانند گوشه ها و لبه ها یه باقی مانده در اسکلت گوشی استفاده نشود، اما درباتری گوشی های غیر قابل تعویض از همه فضا های باقی مانده در گوشی استفاده خواهد شد و این امر باعث قوی تر شدن باتری های غیرقابل تعویض میشود همچنین در موضوع درآمد زایی در گذشته باتری گوشی های قابل تعویض توسط کاربرانی که تخصصی در این رابطه نداشتند قابل انجام بود، اما در گوشی هایی که باتری غیر قابل تعویض دارند این امر حتماً باید به دست متخصص انجام شود که از شکستگی و صدمه رسیدن به برد گوشی جلوگیری شود این پروسه باعث ایجاد گردش مالی بیشتر و فروش بیشتر شرکت های موبایل و گوشی خواهد شد. با توجه به اینکه تا اینجا از معایب باتری گوشی های قابل تعویض و مزایای باتری های غیر قابل تعویض گفته شده می‌توان گفت که باتری های قابل تعویض نیز مزایایی دارند که به آنها در ادامه اشاره خواهیم کرد.

مزایای باتری گوشی قابل تعویض

در باتری گوشی های قابل تعویض به راحتی کاربر می تواند باتری گوشی را تعویض کند و این امر باعث می شود که از هزینه های اضافی و صرف وقت بیش از حد برای تعویض باتری گوشی جلوگیری شود اما اگر شما باتری غیرقابل تعویضی دارید باید خیلی مواظب باشید که باتری گوشی خراب نشود همچنین در باتری گوشی های قابل تعویض می توانستید با خرید یک باتری گوشی یدکی با شارژ کامل در مواقع ضروری که دسترسی به برق ندارید با تعویض باتری خالی و باتری پر از استفاده گوشی خود لذت ببرید.

پرچمدار ترین گوشی هایی که از باتری گوشی قابل تعویض استفاده خواهند کرد

 ال جی وی بیست ، موتو جی پنج،  سامسونگ گلکسی اس پنج و نوکیا وان. تمامی این گوشی ها از تکنولوژی های جدیدی استفاده خواهند کرد و دارای طرفداران پروپاقرصی  هستند که از تکنولوژی های روز در آن ها استفاده شده است اگر علاقه دارید که یک باتری گوشی با  قابل تعویض داشته باشید می توانید از این گوشی ها استفاده کنید و این خبر، خبر خوشی است برای کسانی که طرفدار باتری گوشی های قابل تعویض هستند. از اینکه این مقاله را برای مطالعه انتخاب کردید از شما سپاسگزارم برای خرید لوازم جانبی می توانید به سایت فونی شاپ مراجعه کنید کلیه اجناس این فروشگاه اصلی خواهند بود

صفحه قبل 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد