گروه رسانه ای میدیا با چشم انداز «نوآوری بزرگ در زندگی»، 52 سال پس از تأسیس، فلسفه ایجاد زندگی بهتر از طریق فناوری را دنبال کرده و حفظ کرده است. امروزه Midea یک مجموعه علمی و فناوری و متخصص در زمینه خانه هوشمند، الکترومکانیک، تهویه مطبوع و ساخت و ساز مانند چیلرهای آب و هوا خنک، پیچ و مینی چیلر، فن کویل رسانه ای، روباتیک و اتوماسیون است. و رهبر کسب و کار دیجیتالی شده است. در مطلب زیر به معرفی چند محصول رسانه ای می پردازیم.

 

بسته رسانه ای سقف
آیا تا به حال از خود پرسیده اید که یک واحد HVAC پشت بام بسته رسانه ای چگونه کار می کند؟ خوب بسته رسانه ای واحد HVAC پشت بام چیست؟ واحدهای تهویه مطبوع پشت بام بسته بندی شده یا RTU معمولاً بر روی پشت بام ساختمان های تجاری کوچک نصب می شوند تا گرمایش و سرمایش را برای مناطق خاصی از ساختمان فراهم کنند. به صورت پکیج عرضه می شوند و به راحتی از کارخانه نصب می شوند تا به راحتی در ساختمان (محل عبور هوا) نصب شوند.
بسته رسانه ای Rooftab Cosa Serve؟
سقف پکیج مدیا برای گرمایش و سرمایش ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می شود. در مقایسه با سیستم های داخلی، پوشش های سقف پکیج مدیا در برابر آب و هوا و آب و هوا مقاوم هستند. این بسته خورشیدی به مواد اجازه می دهد تا از خاک، باران، برف و حیوانات کوچک جلوگیری کنند - اما فقط هوا از آن عبور می کند.
RTU ها نیز محبوب هستند زیرا فضای کمتری را اشغال می کنند و نیاز به نگهداری کمتری دارند. چون بیشتر روی پشت بام قرار دارد، احتمال سرقت یا دستکاری آن کمتر است. به همین دلیل، اکثر ساختمان های تجاری مانند ادارات، بیمارستان ها و مدارس از سیستم های تهویه مطبوع پشت بام با بسته رسانه ای استفاده می کنند. یکی دیگر از تولیدکنندگان بهترین پکیج های سقفی جنرال است.
 
بسته رسانه ای پشت بام چگونه کار می کند؟
شایان ذکر است که اگرچه بخاری های سقفی محفظه اندکی با سیستم های تهویه مطبوع داخلی متفاوت هستند، عملکرد اصلی آنها یکسان است: آنها مکان ما را در آن روزهای سرد گرم و در آن روزهای گرم خنک نگه می دارند.
برخی از بسته های رسانه ای سقفی فقط گرمایش و سرمایش را فراهم می کنند، در حالی که برخی دیگر می توانند هر دو را انجام دهند.
 
نحوه گرم کردن دریچه بسته رسانه ای
ابتدا هوا با اتصال به المنت گرمایش الکتریکی، پمپ حرارتی یا مشعل گاز گرم می شود. سایر RTU ها، اگرچه کوچکتر هستند، اما از طریق مبدل حرارتی هوا به هوا مانند کوره گرما تولید می کنند. اگر سقف مدیا پک فقط خنک می شود، آن تهویه مطبوع و واحد خنک کننده است، و در اینجا چه اتفاقی می افتد:
پس از خروج از یخچال، گرما از سیم پیچ اواپراتور سقف پکیج مدیا عبور می کند.
هنگامی که فشار کاهش می یابد، مبرد تبدیل به مایع می شود.
مبرد، در حالی که هنوز به شکل مایع است و در میان ورقه ها گردش می کند، گرما را از هوای گرم اتاق جذب می کند.
همانطور که مبرد گرما را از هوا جذب می کند، هوای خنک از طریق مجاری تهویه مطبوع با استفاده از یک فن اواپراتور به اتاق های داخلی ساختمان منتقل می شود.
در این مرحله مبرد گرم شده و به گاز تبدیل می شود. در حالی که در این حالت است، به بسته رسانه کمپرسور پشت بام باز می گردد تا گرما را استخراج و آزاد کند.
این روند تا زمانی ادامه می یابد که دمای ساختمان با دمای تنظیم شده توسط ترموستات و سایر کنترل های هوا مطابقت داشته باشد.
رسانه های سرد را پیچ کنید
از کمپرسور چرخشی برای خنک کردن آب سرد و خنک کردن کولر استفاده می شود. در چیلرهای آب خنک، کمپرسور در بالای کولر و در کولرهای هوا، کمپرسور در زیر سیستم چیلر قرار دارد. رادیاتورهای داخلی کولرهای اسکرو مدیا خنک شونده با آب معمولا آب بندی می شوند اما هوا خنک نمی شوند. در این نوع مبرد، هوای نرم از اواپراتور خارج می شود و مبرد از کمپرسور به خنک کننده اسلاید عبور می کند. یکی از بهترین شرکت های تولید کننده این محصول هایسنس است.
 
خنک کننده رسانه اسکرول
موتورهای اسکرول بیشتر در چیلرهای هوا خنک استفاده می شوند، اما می توانید آنها را در کولرهای هوا خنک نیز پیدا کنید. معمولاً یک کمپرسور مدیا چیلر در این مدل برای پاسخگویی به بار خنک کننده کافی نیست، بنابراین چند کمپرسور به بانک متصل می شوند. گرمایش اسکرول در برخی از محصولات این سایت استفاده می شود.
 
سیستم رسانه ای VRF
انواع مختلفی از سیستم های VRF وجود دارد.
سه لوله VRF
یک سیستم بازیابی حرارتی VRF سه لوله ای به کاربران امکان می دهد همزمان یک منطقه را گرم و دیگری را خنک کنند. سیستم های VRF رسانه ای سه لوله ای برای مدیران ساختمان با شرایط دمایی مخلوط برای کاهش مصرف انرژی مفید هستند. کاربردهای متداول تهویه مطبوع برای سیستم های Media VRF شامل ساختمان های چند خانواده، مجتمع های اداری بزرگ و ساختمان های بزرگ با کلاس های درس متعدد است.
 
VRF دو لوله ای
سیستم های تهویه مطبوع VRF که معمولا از دو کانال استفاده می کنند. می تواند گرم و سرد باشد اما نه در یک زمان. هر دو ویژگی خطوط لوله رسانه VRF هستند. و لوله ها و اتصالات کوچکتر فرصت بیشتری برای نشت ایجاد می کند. نگهداری کمتر در طول عمر به معنای صرفه جویی طولانی مدت برای سیستم رسانه VRF شما است.
سیستم خنک کننده VRF
سیستم های خنک کننده VRF به هوای بیرون متکی هستند (گاهی اوقات از کانال ها استفاده می کنند).
مزایای سیستم رسانه ای VRF چیست؟
چه در حال ساخت خانه جدیدی باشید، چه در حال بازسازی یا ارزیابی مزایای یک پایگاه مشتری فعلی باشید، یک سیستم Media VRF می تواند مناسب نیازهای تهویه مطبوع شما باشد.
سهولت نصب سیستم Media VRF از مزایای آن است. کولر گازی آسیب جدی دیده است، اگرچه VRF فقط باید توسط متخصصان واجد شرایط و گواهی نصب شود. اما راه اندازی یک سیستم Media VRF به تلاش کمی نیاز دارد. (بسته به نوع سیستم VRF) نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع