ترانسمیتر فشار چیست؟ برای بیشتر کاربردها، فضا یا فشاری که با آن مواجه می‌شوید، حیاتی نیست. در عوض، فقط باید تفاوت بین فضا و فشار اتمسفر را درک کنید. در این حالت از ترانسمیتر فشار استفاده می شود. فرستنده های فشار که معمولاً به عنوان سنسورهای فشار نامیده می شوند، اندازه گیری فشار مربوط به فشار اتمسفر محلی را ارائه می دهند.

یک فرستنده فشار یا سنسور دارای یک پورت برای سنجش فشار محیط در زمان واقعی است. در یک فرستنده فشار، یک لوله به پورت متصل می شود و شیر به اتمسفر باز می شود. لوله فشار به سیستمی که قرار است اندازه گیری واقعی انجام شود متصل می شود.
 
ترانسمیتر فشار ویکا
سنسور فشار VICA یا سنسور فشار VICA (یا فرستنده فشار) "فشار" را که یک کمیت فیزیکی است به سیگنال استاندارد صنعتی تبدیل می کند. علاوه بر طیف گسترده‌ای از سنسورهای فشار برای کاربردهای معمول صنعتی، VICA نسخه‌های ویژه‌ای از VICA را برای فرستنده‌های فشار در فناوری‌های تبرید/تهویه مطبوع، صنایع غذایی، ماشین‌های دستی، تهویه پزشکی و صنایع نیمه‌رسانا ارائه می‌دهد.
محدوده فرستنده فشار Vica شامل دقت تا 0.05٪، اندازه گیری از 0.05 bar تا 15000 bar، رابط های دیجیتالی مانند CANopen و IO-Link و تاییدیه های بین المللی مختلف از جمله مکان های خطرناک است.
انتقال فشار آندرس
ترانسمیترهای فشار آندرس هاوزر برای اندازه گیری فشار مطلق و همچنین گیج و فشار دیفرانسیل با تلاش کم و در زمان کوتاه استفاده می شود. Anders ترانسمیترهای فشار Anders را بر اساس سه اصل کلی اندازه گیری فشار در فناوری اندازه گیری صنعتی تولید می کند: ترانسمیترهای فشار لایه نازک Anders، ترانسمیترهای فشار لایه ضخیم Anders و ترانسمیترهای فشار پیزورزیستیو Anders.
 
سنسور فشار آندرس چگونه کار می کند؟
انواع فرستنده فشار آندرس معمولاً از نظر برد اندازه گیری، کابل اتصال فشار، سیگنال خروجی و اتصال الکتریکی متفاوت است. یک اتصال فشار استاندارد شده، فشار اندازه گیری شده را به عنصر سنسور فشار هدایت می کند. اتصال الکترونیکی سنسور فشار، سیگنال را به یک سیگنال مقیاس شده تبدیل می کند که از طریق یک کانکتور یا کابل استاندارد به آنالایزر سیگنال بعدی منتقل می شود.
 
فرستنده فشار یوکوگاوا
فرستنده های فشار دیفرانسیل یوکوگاوا (DP) تفاوت بین دو فشار را اندازه گیری می کنند. از نقطه مرجعی به نام فشار پایین استفاده می کنند و آن را با فشار بالا مقایسه می کنند. پورت های دستگاه در دو طرف بالا و پایین متمایز می شوند. مقدار DP می تواند منفی یا مثبت باشد، بسته به اینکه ضلع پایین یا بالا مقدار بزرگتر باشد. گیج فشار Yokogawa DP را می توان به عنوان فشار سنج در صورتی که قسمت زیرین آن به روی هوا باز باشد استفاده کرد.
 
فرستنده فشار دیفرانسیل Yokogawa EJA110E
سری فرستنده EJA-E آخرین تکامل Yokogawa از خانواده فرستنده های فشار DPharp است. این دستگاه که در سال 2012 راه اندازی شد، قدرت و موفقیت سری EJA-A را با عملکرد فرستنده فشار اصلی سری EJX-A Yokogawa ترکیب می کند تا نوع محصولی را که از Yokogawa انتظار داشتید ارائه دهد.
EJA110E فرستنده فشار نوع دیفرانسیل استاندارد یوکوگاوا در این سری است. ویژگی های فرستنده فشار Yokogawa EJA110E:
دقت 0.055% (0.04% دقت اختیاری است)
ثبات 0.1٪ هر 10 سال
زمان پاسخگویی 90 میلی ثانیه
دارای گواهینامه Exida و TUV SIL 2 / SIL3
MWP 2300 psi (گزینه MWP 3600 psi)
تنظیم پارامترهای محلی (LPS)
 
عملکرد دیجیتال فرستنده فشار یوکوگاوا
فرستنده فشار DPharp Yokogawa دو برابر عملکرد و پایداری سنسورهای آنالوگ رقیب را ارائه می دهد. فرستنده فشار Yokogawa DPharp از آخرین فناوری طراحی و ساخت IC Chip استفاده می کند. سنسورهای آنالوگ مبتنی بر فناوری های طراحی قدیمی تر هستند. سنسورهای آنالوگ خوب هستند، اما فرستنده‌های فشار مدرن DPharp Yokogawa آنها را اجرا می‌کنند. فرستنده های Yokogawa با سنسورهای دیجیتال DPharp اندازه گیری های منسجم، قابل اعتماد و دقیق مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.
 
دقت در تمامی شرایط عملیاتی
فرستنده فشار DPharp Yokogawa می تواند فشار دیفرانسیل (DP)، فشار استاتیک (SP) و دمای سنسور را از یک سنسور اندازه گیری کند. با ارائه این سه قطعه از داده های فرآیند، فرستنده فشار Yokogawa می تواند اندازه گیری DP را برای اثر دما و اثر فشار استاتیک در زمان واقعی جبران کند. این جبران پویا نامیده می شود و دقت اندازه گیری DP را در فرستنده فشار یوکوگاوا بهبود می بخشد.
سنسورهای آنالوگ رقبا فقط می توانند DP و دمای سنسور را اندازه گیری کنند. بنابراین می توانند اثر دما را جبران کنند. اما از آنجایی که اندازه گیری SP وجود ندارد، نمی تواند اثرات فشار ساکن را جبران کند.
ترانسمیتر فشار Rosemount
تا حدودی، تمام ترانسمیترهای فشار موجود در بازار اندازه گیری پایدار دما و تغییرات فشار استاتیک را ارائه می دهند. اما وقتی سنسور بیش از حد بارگذاری می شود چه اتفاقی می افتد (فشار > حد بالای محدوده سنسور (URL)) - سنسورهای آنالوگ در واقع در طول این رویدادها آسیب می بینند و شما باید فرستنده را تنظیم مجدد کنید تا به عملکرد دقیق بازگردد یا حتی تعویض شود.
 
همه انواع فرستنده فشار Rosemount می توانند فشار شدید را تحمل کنند هنگام بازگشت به فشار کاری معمولی (فشار < URL حسگر)، فرستنده فشار Rosemond به مشخصات عملیاتی باز می گردد. مشخصات دقت و پایداری مشخص شده - بدون نیاز به کالیبراسیون مجدد. اساسا، یک فرستنده فشار Rosemond دارای برد عملکردی بیشتر از یک سنسور آنالوگ است.