شرکت تجهیزات الکتریکی هیوندای، زیرمجموعه هیوندای در کره جنوبی، در زمینه ساخت انواع تجهیزات الکترونیکی فعالیت دارد. از مهم ترین این دستگاه ها می توان به کنتاکتور، اینورتر و قطع کننده مدار اشاره کرد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.
 
کنتاکتور هیوندای
یکی از محبوب ترین محصولات هیوندای، کنتاکتور هیوندای را می توان به عنوان یک دستگاه کنترلی مدرن به شمار آورد، کنتاکتورها را می توان در وسایل الکترونیکی که دائما روشن و خاموش می شوند مانند لامپ ها و موتورها یافت. کنتاکتور هیوندای را می توان در کلیدهای نور کوچک برای تجهیزات پیچیده صنعتی اتوماتیک مشاهده کرد. کنتاکتورهای هیوندای برای ایجاد و شکستن تمام خطوط الکتریکی به بار استفاده می شود یا می توان آن را به عنوان شکستن مدار الکتریکی توصیف کرد. کنتاکتور هیوندای به عنوان رله ای عمل می کند که می تواند بار سنگین را با جریان کار کم باز و بسته کند.
کنتاکتور هیوندای یک دستگاه سوئیچینگ الکترومکانیکی با کنترل از راه دور است که قادر به هدایت و قطع جریان در شرایط عادی و در طول جریان های اضافی است. این واحد نزدیک به مراکز بار است و از قابلیت اطمینان مکانیکی و الکتریکی بالایی برخوردار است. کنتاکت های هیوندای شبیه رله ها هستند، کنتاکت ها جریان بیشتری دارند. یک کنتاکتور هیوندای می‌تواند از چند آمپر تا هزاران آمپر و از یک دستگاه کوچک که می‌توان آن را در یک دست نگه داشت تا دستگاهی به بزرگی یک متر در طرفین کنترل کرد. کنتاکتورها می توانند برای کنترل موتورها و سایر بارهای الکتریکی استفاده شوند
 
مجهز به کنتاکتور هیوندای
کنتاکتور هیوندای رله ای است که برای تغییر جریان الکتریکی استفاده می شود
کلیدهای مدار هیوندای می توانند بارهای بسیار سنگینی مانند موتورهای الکتریکی و بخاری ها را تحمل کنند
کنتاکتورها توسط یک مدار الکتریکی کوچکتر کنترل می شوند
کنتاکت ها جریان اتصال کوتاه را قطع نمی کنند
رتبه بندی پیمانکاران هیوندای از چند آمپر و 24 ولت DC تا هزاران آمپر و کیلوولت بالا متغیر است.
قطعات کنتاکتور هیوندای
سیستم الکترومغناطیسی
سیستم اطفا را وصل کنید یا با قوس وصل کنید
 
کنتاکتور قسمت حامل جریان کنتاکتور هیوندای است و شامل یک کنتاکت کمکی، یک کنتاکت الکتریکی و یک فنر تماسی است. ضربه برای بستن تماس توسط یک آهنربای الکتریکی (یا سیم پیچ) ارائه می شود. پس از بسته شدن کنتاکتور کمکی، جریان سیم پیچ را کاهش می دهد که جریان بیشتری نسبت به بسته شدن کنتاکتور اولیه مصرف می کند، بنابراین مدار می تواند انرژی زیادی را ذخیره کند.
کنتاکتور دارای ورودی سیم پیچ است که بسته به طراحی اتصال می تواند AC یا DC باشد و سیم پیچ می تواند با ولتاژی مشابه موتور تغذیه شود. کنتاکتور هیوندای را می توان با یک سیم پیچ ولتاژ پایین کنترل کرد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت آمپرال مراجعه کنید.
کلید اتوماتیک هیوندای
سوئیچ های اتوماتیک هیوندای دستگاه های سوئیچینگ یا محافظت خودکار در برابر جریان اضافه هستند. کلیدهای مدار هیوندای بر اساس سطوح ولتاژ و جریان کارکرد، ظرفیت قطع اتصال کوتاه، ساخت و ساز، استفاده از کلید یا بار خاص و فاز/قطب طبقه بندی می شوند. سوئیچ‌های اتوماتیک هیوندای نیز بر اساس ویژگی‌های سفرشان طبقه‌بندی می‌شوند، یعنی سفر حرارتی/مغناطیسی، مغناطیسی هیدرولیک و الکترونیکی. آنها می توانند ثابت یا تمدید شوند. ساخت کیس کلید اتوماتیک هیوندای می تواند به صورت قالبی، کیس عایق یا ساختار باز از نوع برقی باشد.
 
همچنین می‌توان از آن برای غیرفعال کردن سرویس کلید خودکار هیوندای در صورت انتخاب و لیست صحیح استفاده کرد. کلیدهای مدار همچنین می توانند به مکانیسم های باز کردن شنت مجهز شوند تا از راه دور توسط کنترل خارجی خاموش شوند.
 
همه کلیدهای خودکار هیوندای برای دستگاه های دسترسی به سرویس مناسب نیستند. هر سوئیچ مورد نیاز برای این استفاده باید توسط یک آزمایشگاه آزمایش تایید یا فهرست شده باشد.
سوئیچ های اتوماتیک هیوندای که در شرایط خطا یا بار باز می شوند، یک قوس در سراسر کنتاکت های اصلی ایجاد می کنند. چهار آرگومان اصلی را می توان به عنوان روش وقفه قوس استفاده کرد، یعنی:
باد
گاز مبرد (هگزا فلوراید گوگرد)
خلاء
در روغن فرو کنید
 
کاربردهای ولتاژ پایین مسکونی، صنعتی و تجاری از هوا یا خلاء به عنوان مکانیزم قطع قوس در قطع کننده های مدار هیوندای استفاده می کنند. برنامه های تجاری، صنعتی و کاربردی که در ولتاژهای بالای 1000 ولت کار می کنند، بسته به کاربرد، معمولاً می توانند از هر یک از این رسانه ها استفاده کنند.
روش های مختلفی اغلب برای خاموش کردن قوس ایجاد شده هنگام باز شدن سوئیچ اتوماتیک هیوندای در شرایط خطا یا بار استفاده می شود. آن ها هستند:
طول قوس را افزایش دهید
انحراف قوس با فشار دیفرانسیل
تبدیل قوس برای مخاطبین ثانویه
نقطه صفر را ببندید
انحراف قوس با میدان مغناطیسی (کویل های ماشه)
خنک کننده قوی قوس
استفاده از لوله های قوسی
استفاده از کنتاکت های پر سرعت
انتخاب روش مورد استفاده ممکن است به بزرگی جریان خطای موجود و ولتاژ کاری بستگی داشته باشد.
 
هیوندای مینیاتوری شور
کلید مینیاتوری هیوندای چیست؟ MCB یک قطع کننده مدار است. کلیدهای مینیاتوری هیوندای برای جلوگیری از آسیب به مدارهای الکتریکی ناشی از جریان بیش از حد طراحی شده اند. کلیدهای مدار مینیاتوری هیوندای به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در شرایط اضافه بار یا اتصال کوتاه از کار بیفتند تا در برابر خطاهای الکتریکی و خرابی تجهیزات محافظت کنند.
MCB ها به طور گسترده ای به عنوان قطع کننده مدار در کاربردهای خانگی، تجاری و صنعتی استفاده می شوند.
کلید مینیاتوری هیوندای چگونه کار می کند؟
قطع کننده مدار مینیاتوری هیوندای توسط جریان اضافه کنترل می شود - جریان الکتریکی که از جریان نامی فراتر می رود - و از مکانیزم مکانیکی پیچیده ای استفاده می کند که برای کاهش خرابی ها و هشدارهای کاذب طراحی شده است.
جریان بیش از حد، نوار دو فلزی کلید میکرو هیوندای را گرم و خم می کند. این عمل کلیدی را که نقاط تماس الکتریکی را برای مهار قوس جدا می کند، باز می کند. قوس توسط یک نوار فلزی خنک می شود. پس از عیب یابی و تنظیم مجدد کلید مینیاتوری هیوندای، دوباره خاموش شدند.