وبلاگ چیست؟ بلاگ کلمه ای است که از ترکیب دو کلمه "وب" به معنای وب جهانی و "log" به معنای گزارش روزانه تشکیل شده است. وبلاگ در واقع یک صفحه شخصی یا گروهی است که روزانه یا دوره ای با محتوای جدید به روز می شود که در اصل به این معنی است. وبلاگ در واقع وب سایتی است که معمولاً در قالبی کوتاه و مختصر نوشته می شود و محتوای آن اغلب به ترتیب انتشار سازماندهی می شود. مانند صفحات یک مجله یا روزنامه. محتوا و اهداف هر وبلاگ بسیار متفاوت است.

https://www.ilna.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7-206/1316288-%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA
وبلاگ ها می توانند شامل محتوای سیاسی و اجتماعی، پیوندها و نظرات در سایت های دیگر، اطلاعات شرکتی و شخصی، امور جاری، مجلات، شعر و ادبیات، عکاسی و موسیقی، نرم افزار و برنامه های کامپیوتری و دیدگاه های مختلف در مورد اطلاعات باشند. از مشکلات روانپزشکی نیز استفاده شده است. وبلاگ نویس کیست؟ وبلاگ نویس کسی است که یک وبلاگ ایجاد می کند.
 
وبلاگ شخصی چیست؟
مقاله شما توضیح می دهد که وبلاگ چیست و چه محتوایی در آن منتشر می شود. بسیاری از کاربران می پرسند وبلاگ شخصی چیست و چه تفاوتی بین وبلاگ گروهی و وبلاگ شخصی وجود دارد؟ در وبلاگ شخصی، شخصی که آن را راه اندازی کرده است، آنچه را که از تخیل و ایده هایش می آید نشان می دهد و در وبلاگ خود منتشر می کند. وبلاگ صنعت کد یک وبلاگ شخصی عالی است.
این فرد می تواند افکار و عقاید خود را بیان کند و با افرادی که علایق مشترکی دارند در میان بگذارد. وبلاگ های شخصی ممکن است در حوزه سرگرمی یا سرگرمی قرار گیرند، یا ممکن است شامل موضوعات علمی یا تحقیقاتی باشند، نمونه هایی از وبلاگ های شخصی محدود نیستند. نمونه هایی از وبلاگ های فارسی شخصی عبارتند از Virgol و Blogfa. با این وبلاگ نیازی نیست خودتان وبلاگ دیگری راه اندازی کنید و با عضویت خود یک هیئت مدیره جداگانه بگیرید. می توانید نظرات و ایده های خود را در وبلاگ شخصی خود ارسال کنید.
تفاوت بین وبلاگ شخصی و گروهی چیست؟
برای توضیح تفاوت بین این دو وبلاگ، ابتدا باید منظورمان از وبلاگ شخصی را بفهمیم. وبلاگ شخصی وب سایتی است که برای افراد نوشته شده است تا افکار و خاطرات خود را در وبلاگ خود بیان کنند. این بدان معناست که وبلاگ های شخصی از افکار و نظرات مردم ایجاد می شود. وبلاگ های گروهی برای اهداف جمعی و منافع مشترک ایجاد می شوند. برخی از وبلاگ ها برای سرگرمی و سرگرمی هستند، در حالی که برخی دیگر حاوی مقالات علمی و پژوهشی هستند. همه آنها وبلاگ های گروهی هستند.
وبلاگ ها ارتباطات گروهی، سازمانی و خانوادگی را تسهیل می کنند. ارتباط گروهی کوچک را بسیار ساده تر از ایمیل ها یا انجمن ها تسهیل کنید. یک وبلاگ خصوصی در اینترانت شما به اعضای تیم اجازه می دهد پیوندها، فایل ها، نظرات و پیشنهادات را به اشتراک بگذارند. ایجاد یک وبلاگ خانوادگی به اعضای خانواده کمک می کند تا اخبار خانواده را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. وبلاگ ها به اطلاع مردم و ترویج پیوند و فرهنگ گروه کمک می کنند.
 
تفاوت وبلاگ و وب سایت
به عنوان مثال، هنگامی که شخصی افکار و ایده های خود را در یک وبلاگ ارسال می کند، یا زمانی که شما نمونه کارهای خود را به نمایش می گذارید، ممکن است فکر کرده باشید که تفاوت بین وب سایت و وبلاگ چیست.
وب سایت ها رسمی تر هستند، در حالی که وبلاگ ها شخصی تر هستند.
به روز رسانی وب سایت ها بیشتر از وبلاگ ها طول می کشد.
طراحی وب سایت سخت است، اما وبلاگ آسان تر است.
وب سایت ها با موضوعات خاصی سروکار دارند، در حالی که وبلاگ ها همه رویدادهای زندگی، بزرگ و کوچک را پوشش می دهند.
 
درایو در حال اجرا در وب سایت رسمی است، اما وبلاگ یک مکالمه غیر رسمی دارد.
وب سایت ها معمولاً یک طرفه (و گاهی اوقات با وب سایت) ارتباط برقرار می کنند، وبلاگ ها عمدتاً دو طرفه با بازدیدکنندگان (نظرات) ارتباط برقرار می کنند، در حالی که وبلاگ ها عمدتاً دو طرفه ارتباط برقرار می کنند.
وب سایت ها می توانند در مورد محدودیت ها و سانسور صحبت کنند، اما وبلاگ ها در این زمینه آزادتر هستند.
وب سایت ها بر ثبات و نظم تاکید دارند، در حالی که وبلاگ ها بر زور و هرج و مرج تاکید دارند.
وب سایت ظاهری مدرن دارد، در حالی که وبلاگ ظاهری پست مدرن دارد.
 
تفاوت پورتال و سایت
پورتال ها دروازه هایی برای دسترسی به پایگاه های داده هستند. مهم این است که پورتال ها همیشه ما را به وب سایت ها و پورتال های دیگر هدایت کنند و فقط خودشان راهنما باشند. به همین دلیل است که درگاه ها گاهی اوقات صفحات زرد اینترنت نامیده می شوند. وب سایت ممکن است حاوی اطلاعات زیادی باشد که فقط در این وب سایت موجود است. وب سایت ها می توانند از توابع پورتال مانند برای مشاهده و مدیریت داده ها استفاده کنند، اما مهم است که این داده ها معمولاً در پایگاه داده های خودشان باشند. برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ تجهیزات صنعتی مراجعه کنید.
پورتال ها معمولا حاوی اطلاعات عمومی هستند. داده های جمع آوری شده در پورتال از منابع مختلف معمولاً بسیار متنوع است. به همین دلیل، بسیاری از پورتال ها دارای ابزار دایرکتوری مانند برای دسته بندی این اطلاعات هستند.
 
وبلاگ های محبوب
خدمات مورد استفاده توسط Good Blog عبارتند از:
وبلاگ
وبلاگ و به زبان فارسی
وبلاگ نویس
به وبلاگ قدیمی
وبلاگ میهن
برخی از سایت ها به شما اجازه می دهند یک نمایه ایجاد کنید و یک آلبوم عکس یا وبلاگ راه اندازی کنید.