در گذشته ای نه چندان دور از داربست های فولادی برای کار در ارتفاعات استفاده می شد. اما امروزه این فرآیند به شکلی جدید با ریسک کمتر و البته با هزینه اقتصادی بیشتر در حال اجراست. این شکل از کار هوایی امروزه راپلینگ نامیده می شود. با این حال، در فرهنگ لغت، راپل به عنوان بازیابی ترجمه شده است. اما در واقع این فرآیند مهارتی است که توسط یک طناب مخصوص و بدون نیاز به داس انجام می شود. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با این فرآیند انجام دهید. انجام خدمات مربوط به خشکشویی، پیچ و کف پوش و ... بخشی از کارهایی است که راپلکار در ارتفاع می توانند انجام دهند.

در نگاه اول کار آنها می تواند بسیار سخت و خطرناک باشد. زیرا احتمال سقوط قد و خطر از دست دادن جان وجود دارد; اما واقعاً اینطور نیست. در ادامه به بررسی دقیق این نوع کار ارتفاع می پردازیم.
لفاف ها در ارتفاع با استفاده از طناب های مخصوص به جای داربست فلزی کار می کنند. به طور کلی راپل دارای مزایا و ویژگی های بسیار مهمی است. در زیر لیستی از برخی از مهمترین آنها آورده شده است.
دقت بالا و سرعت کار بالا
در مقایسه با داربست بسیار مقرون به صرفه است
امنیت بیشتر
صرفه جویی در زمان و تلاش
کمبود فضا برای کار در ارتفاع
جاده را مسدود نکنید و ترافیک ایجاد نکنید و در مقایسه با داربست مزاحم افراد نزدیک نشوید
نصب بسیار سریع در کمترین زمان ممکن
و…
 
مطلب مرتبط: 
این خدمات راپل را قادر ساخت تا بتن فلزی تولید کند. هنگام کار در ارتفاع با کابل، سطح ساختمان کمترین آسیب را می بیند.
برای بسیاری از شما ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه می توان با رافائل به امنیت بالایی دست یافت؟ برای پاسخ به این سوال باید اذعان داشت که این کار با استفاده از کابل های مخصوص انجام می شود.علاوه بر این استفاده از تجهیزات مدرن و بسیار ایمن در محل کار جزء استانداردهای صنعت می باشد. ارتفاع کابل با نیاز به طناب، استفاده از طناب و تجهیزات لازم بنابراین می توان ایمنی این کابل های خاص و استفاده و نظارت بر تجهیزات مدرن را برقرار کرد. به این ترتیب می توانید چهره انواع غشاها، ساختمان ها، چهره های سنگی و رنگ ها را بشویید و اصلاح کنید.
علاوه بر این، راپلکار زمانی که به عنوان سپر عمل می کند می تواند یک سیم دوم داشته باشد. همه این وسایل توسط کابل، سیم یا تسمه مخصوص به یکدیگر متصل می شوند. بنابراین، آنها نمی توانند سقوط کنند.
کار در شرایط خاص توسط تکنسین مجرب
در موارد استثنایی، تکنسین های مجرب و راپلکارهای حرفه ای برای کار در ارتفاع ملزم هستند. با این حال، ضریب ایمنی راپل در مقایسه با جنگل های فلزی بسیار بالا است. اما در غیاب تکنسین مجرب؛ نباید انتظار چنین اظهارنظرهایی را از آنها داشته باشیم. همچنین کسانی که از ارتفاع نمی ترسند این کار را انجام دهند. به این ترتیب می توانند با عشق و بدون ترس سر کار بروند.